RN731JTTD4320C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4320C10
Description
RES 432 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
432Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD4320C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4320C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 432Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C