RN731JTTD4320B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4320B25
Description
RES 432 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
7 Weeks
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
432Ohm
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm