RN731JTTD4302C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4302C25
Description
RES 43K OHM 0.25% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
43kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4302C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4302C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C