RN731JTTD4302B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4302B25
Description
RES 43K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
5
In Stock :
5
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
1608
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Resistance :
43kOhm
Case Code (Imperial) :
0603
Datasheets
RN731JTTD4302B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4302B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C