RN731JTTD4301F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4301F50
Description
RES 4.3K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
yes
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4301F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4301F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C