RN731JTTD4301F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4301F25
Description
RES 4.3K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.3kOhm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
yes
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD4301F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4301F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C