RN731JTTD4301F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4301F100
Description
RES 4.3K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD4301F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4301F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C