RN731JTTD4301D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4301D25
Description
RES 4.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
4.3kOhm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
yes
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4301D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4301D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C