RN731JTTD4301D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4301D100
Description
RES 4.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Power Rating :
63mW
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.3kOhm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD4301D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4301D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C