RN731JTTD4301D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4301D10
Description
RES 4.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W