RN731JTTD4301C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4301C25
Description
RES 4.3K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
2
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.3kOhm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD4301C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4301C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C