RN731JTTD4301B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4301B50
Description
RES 4.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
4.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD4301B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4301B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C