RN731JTTD4301B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4301B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.3kOhm
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD4301B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4301B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C