RN731JTTD4301A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4301A25
Description
RES 4.3K OHM 0.05% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN731JTTD4301A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4301A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C