RN731JTTD4300F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4300F25
Description
RES 430 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
430Ohm
Datasheets
RN731JTTD4300F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4300F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 430Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C