RN731JTTD4300F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4300F10
Description
RES 430 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
430Ohm
Datasheets
RN731JTTD4300F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4300F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 430Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C