RN731JTTD4300D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4300D25
Description
RES 430 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
430Ohm
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
2
Datasheets
RN731JTTD4300D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4300D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 430Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C