RN731JTTD4300D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4300D100
Description
RES 430 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
430Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4300D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4300D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 430Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C