RN731JTTD4300C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4300C25
Description
RES 430 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Resistance :
430Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.25%