RN731JTTD4300B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4300B50
Description
RES 430 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Resistance :
430Ohm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V