RN731JTTD4300B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4300B25
Description
RES 430 OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
206
In Stock :
206
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
1608
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
0603
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
430Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD4300B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4300B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 430Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C