RN731JTTD4300B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4300B05
Description
RES 430 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
430Ohm
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD4300B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4300B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 430Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C