RN731JTTD42R7D50
Mfr.Part #
RN731JTTD42R7D50
Description
RES 42.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
42.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W