RN731JTTD4272F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4272F50
Description
RES 42.7K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Resistance :
42.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW