RN731JTTD4272F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4272F100
Description
RES 42.7K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
42.7kOhm
EAR99
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD4272F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4272F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 42.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C