RN731JTTD4272B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4272B25
Description
RES 42.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Resistance :
42.7kOhm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V