RN731JTTD4272B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4272B05
Description
RES 42.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
42.7kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%