RN731JTTD4272A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4272A25
Description
RES 42.7K OHM 0.05% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Resistance :
42.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD4272A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4272A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 42.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C