RN731JTTD4271F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4271F50
Description
RES 4.27K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
4.27kOhm
yes
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C