RN731JTTD4271F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4271F25
Description
RES 4.27K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.27kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
yes
Datasheets
RN731JTTD4271F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4271F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.27kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C