RN731JTTD4271F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4271F100
Description
RES 4.27K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
4.27kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
yes
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm