RN731JTTD4271D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4271D50
Description
RES 4.27K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
4.27kOhm
Thin Film
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W