RN731JTTD4271D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4271D25
Description
RES 4.27K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
yes
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Resistance :
4.27kOhm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4271D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4271D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.27kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C