RN731JTTD4271B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4271B50
Description
RES 4.27K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
4.27kOhm
EAR99
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C