RN731JTTD4271B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4271B25
Description
RES 4.27K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
4.27kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm