RN731JTTD4271B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4271B10
Description
RES 4.27K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.27kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V