RN731JTTD4271B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4271B05
Description
RES 4.27K OHM 0.1% 1/16W 0603
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.27kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD4271B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4271B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.27kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C