RN731JTTD4271A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4271A25
Description
RES 4.27K OHM 0.05% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
4.27kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD4271A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4271A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.27kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C