RN731JTTD4271A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4271A10
Description
RES 4.27K OHM 0.05% 1/16W 0603
Resistance :
4.27kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W