RN731JTTD4270F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4270F25
Description
RES 427 OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
427Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4270F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4270F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 427Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C