RN731JTTD4270F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4270F100
Description
RES 427 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
427Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4270F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4270F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 427Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C