RN731JTTD4270D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4270D25
Description
RES 427 OHM 0.5% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Resistance :
427Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V