RN731JTTD4270D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4270D100
Description
RES 427 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Resistance :
427Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4270D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4270D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 427Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C