RN731JTTD4270B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4270B25
Description
RES 427 OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
427Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD4270B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4270B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 427Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C