RN731JTTD4270B10
Mfr.Part #
RN731JTTD4270B10
Description
RES 427 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Resistance :
427Ohm
Datasheets
RN731JTTD4270B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4270B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 427Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C