RN731JTTD4222F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4222F50
Description
RES 42.2K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Resistance :
42.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4222F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4222F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 42.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C