RN731JTTD4222F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4222F25
Description
RES 42.2K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
42.2kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD4222F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4222F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 42.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C