RN731JTTD4222F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4222F100
Description
RES 42.2K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
42.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4222F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4222F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 42.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C