RN731JTTD4222D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4222D100
Description
RES 42.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
42.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C