RN731JTTD4222C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4222C50
Description
RES 42.2K OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
42.2kOhm
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
yes
Datasheets
RN731JTTD4222C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4222C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 42.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C